Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 662 896 km-t sportoltatok

Csonthártya gyulladás

Létrehozta: Taki  |  2011-01-30 19:06:13-kor

Sziasztok!

 

Tapasztalt emberektől szeretnék segítséget kérni. Nemrég futok, 2009-ben kezdtem, inkább ha lehet biciklizek. A futást csak télen szoktam gyakorolni, de egyre jobban szeretem, és már ha nem mehetek, kezd hiányozni. Most viszont elkezdett fájni mindkét sípcsontom, elől, a belső oldalon. Többen azt állítják, hogy ez bizony csonthártya gyulladás, és pihentetnem kellene, de nem tudok leülni, ma is mentem futni, mert olyan idő van, (-8 fok) amit a legjobban szeretek. Szóval ha ez valóban az, aminek diagnosztizálták, segítséget szeretnnék kérni, hogy mi lehet a célravezető megoldás, hogy futni is tudjak, de a fájdalom is múljon el.

Köszönöm előre is: Takist

lukacslaszlo 2015-09-10 18:42:13 | 38
lukacslaszlo képe

Nem tudom, kinek mi vált be, de a hideg borogatás sem használ - no, nem a lábamnak, hanem a kezemnek (lólengés) - Annyira fájt fél évig a kezem, hogy a kocsimat sem tudtam lemosni. Egy orvos barátom elvitt az orvos apukájához (aki hosszú időt töltött Kínában) . Akupunktúrával foglakozott (egyébként belgyógyász volt). Két tű a csuklómba, kettő a könyökömbe, bioáram, 1-2 perc után majdnem elájultam. A doktor úr mondta, hogy egy kicsit sok volt, Feküdjek le nyugodtan (addig últem csak az orvosi ágyon). Aztán hazamentem és 2 nap múlva megismételte. A kettő kezelés sem volt összesen 5 perc, s a fél éves kinlódásnak VÉGE lett. Ha hiszitek, ha nem. Arra kelet felé valamit tudnak!!!!



Előzmény: Taki (37)  
Taki 2011-02-07 14:25:27 | 37
Taki képe

Már nekem is múló félben van, de még a bal lábamban érzem egy kicsit. Éppen ezért, hogy ne essek vissza, ma még futás helyett inkább spinningre megyek, de utána újra beindulok!!!  :-) Nekem a jegelés jött be legjobban.

 
RunKa 2011-02-07 13:41:32 | 36
RunKa képe

megszabadultam tőle, úgy tűnik :)))

 
Taki 2011-02-05 19:10:48 | 35
Taki képe

Én is hetek óta szinte csak aszfelton futok, meg rekortánon, kint.  Lehet hogy túl erőltettem magam, de most egy kicsit pihenősre fogom, hátha megjavul. A cipőm szerintem elég jó, Nike Lunar Glide, azzal nem hiszem hogy gond lenne. A jegelés azt hiszem jót tesz , már szinte csak a jobb lábam fáj, a bal már nem annyira.



Előzmény: leon01 (34)  
leon01 2011-02-04 20:26:41 | 34
leon01 képe

Taki haverom,próbálj többnyire egyenletes talajon futni,én csak aszfalton edzek 90 %-ban. Kezdetben az egyenetlen talaj miatt fájt a bokám,a derekam,most látod mennyit futok csakis műutakon és minden fasza:) Ha jó a cipő a betonon is kellően csillapít.



Előzmény: Taki (27)  
pecsenye 2011-02-04 12:22:32 | 33
pecsenye képe

ha tompul akkor nem csontgyuszi.. én márcsak tudom:(:(:( ha már kencefince, akkor lóbalzsam inkább



Előzmény: stojesz (29)  
stojesz 2011-02-04 11:21:11 | 32
stojesz képe

Egyrészt enyhül is a fájdalom, másrészt úszás után tegnap például teljesen eltűnt egy időre.

Köszönöm Bozót, a "rest"-et már kezdem is :)



Előzmény: Bozót (31)  
Bozót 2011-02-04 11:03:48 | 31
Bozót képe

Saját tapasztalat - szerencsére - nincs, de olvasmányokból úgy rémlik, az ínhüvelygyuszi okozta fájdalom enyhül menet közben ("bemelegszik az izom") majd futi után visszatér, a csonthártya állítólag folyamatosan fáj, és terhelésre csak erősödik a fájdalom. Rízsterápiát javasolnak enyhébb esetekre (R.I.C.E - Rest, Ice, Elevation, Compression)



Előzmény: stojesz (29)  
stojesz 2011-02-04 09:03:41 | 30
stojesz képe

Még plusz infó, hogy egyenletes - nem terep - talaj esetén a fájdalom tompul a futások végére.



Előzmény: stojesz (29)  
stojesz 2011-02-04 08:59:03 | 29
stojesz képe

Az utóbbi napokban nálam is jelentkezik fájdalom csak a jobb lábamon, a sípcsont belső felén, középtájon. A futás elején erős, aztán egyre tompuló érzés - amennyiben a terep nem egyenetlen. Kicsit bajban vagyok, hogy ez most csonthárgya vagy ínhüvely gyanús eset? (Régebben volt a vádlimban fájdalom, az is szintén csak a jobb oldalon, lehet, hogy ott merevebb az izom?)

Amby Burfoot könyvében leírtakkal edzem (Futók könyve), ha van időm - gumikötél egyik vége asztallábhoz, másik vége lábfejhez és a lábfej finom mozgatása ide-oda.

Most Dr. Kelen féle Luna sósborszeszes krémmel kenegetem - találomra böktem rá, mert még ilyet sosem használtam.

Szerintetek? Csont vagy ínhüvely?

 
Mike01 2011-02-01 09:16:47 | 28
Mike01 képe

A csonthartya masszazst csak az izommal nem boritott teruleteken lehet alkalmazni, pl. sipcsont, szegcsont, koponya, stb.

Ezt masszazst akkor hatarozottan nem szabad alkalmazni, ha a terulet duzzadt, piros, meleg.

Egyeb esetben jotekony hatasa van.

A csonthartya masszazs tulajdonkeppen a csont korkoros nyomasa pontonkent a behajlitott kezujjunk kupjaval (magyarosan az ajtokopokgato csontunkkal. :) ).

Bar a kezeles fajdalmas (akar be is kekulhet a kezelt terulet), hiszen szinte a csontot masszirozzuk, de megis utana fajdalomcsillapito, gyogyito hatasa van, mivel a csonthartya bosegesen el van latva idegekkel. Egy teruletet (egy pontot) 3-5 percnel tovabb nem szabad kezelni, de ezt a masszazst ugyis csak szakember (gyogymasszor) vegezheti el orvos (doktor :) ) felugyelete mellett.



Előzmény: Taki (24)  
Taki 2011-02-01 06:52:02 | 27
Taki képe

Tegnap fürdőben voltam, és csináltam a váltott fürdőzést, hideg, termál, de csak a lábammal, nem az egész testtel, mert így tovább bírtam. Lehet hogy csak pszichésen hat, de ma reggelre úgy érzem, hogy sokkal jobb, tehát szerintem ez működik.  :-)))



Előzmény: pecsenye (17)  
RunKa 2011-02-01 05:42:46 | 26
RunKa képe

Örülök ennek a topiknak, már előbb kellett volna.

 
RunKa 2011-02-01 05:41:20 | 25
RunKa képe

Ami még nálam nagyon bevált paszta, nem is tudom miért nem jutott eszembe most, az az antiphlogistin. Mint tudjuk a jód is jó a csonthártyára, ebben az is van, nem cseszi a bőrt. Felírandó, keverik a patikában, de ált.van kikeverve, olyan ezres körül van az ára. Éjszakánként jó vastagon bekenni a fájó területet, rá folpack, és reggel lemosni. Jó pár napig kell használni.

 
Taki 2011-01-31 21:59:23 | 24
Taki képe

Érdekel, írj róla légyszi!



Előzmény: Mike01 (23)  
Mike01 2011-01-31 19:34:18 | 23
Mike01 képe

Sziasztok,

 

felesegem (gyogymasszor) az alabbit ajanlja a csonthartya-gyulladasra: csonthartya masszazs. Probaltad mar? Fajdalmas, de hatasos. Ha erdekel, irok rola tobbet is.

 
Bozót 2011-01-31 19:01:38 | 22
Bozót képe

Kösz! Egy kis árnika krém volt kéznél, ártani nem használ vagy mi... :)



Előzmény: RunKa (21)  
RunKa 2011-01-31 18:47:45 | 21
RunKa képe

jujj, ez nekem is fájt. Puszi rá :) kettő.



Előzmény: Bozót (20)  
Bozót 2011-01-31 18:41:04 | 20
Bozót képe

Na, csonthártyagyuszim még nem volt, de ma olyan frankón rádőlt egy masszív ajtólap élével a jobb sípcsontomra, hogy öröm volt nézni (hát még érezni....) 

 
monique 2011-01-31 17:52:55 | 19
monique képe

ilyet én is szoktam, mármint h eresztek hideg vizet a lábamra a zuhanyozás végén. kivéve h én nem visítok :) elvagyok vele, a végtagjaimmal amúgy is azt lehet csinálni amit akarok, nem érzem túlzottan a hideget, az se zavar ha már szétfagytak:P (na jó, azért nem hagyom h elfagyjanak, mert az nem egészséges.)

ezt a váltottat viszont még nem próbáltam, érdekes lehet, majd eljátszom vele! :)



Előzmény: stojesz (16)  
RunKa 2011-01-31 17:24:02 | 18
RunKa képe

Nálam max zuhannyal lehet nálam, viszont nem tudom a visszérre ez mennyire van hatással...bajt nem szeretnék, vödör sincs :) Viszont meg van a kence, holnap meg a bogyó :)

 
pecsenye 2011-01-31 12:29:57 | 17
pecsenye képe

hideggel kezdem.. először durva, pár másodperc és kapom is ki, rögtön megy a melegbe. 8-10x-el eljátszom. meleggel fejezem be. 

 
stojesz 2011-01-31 12:03:59 | 16
stojesz képe

Én ugyan nem csinálok 10-15 váltást, de futás után hidegvízzel zuhanyoztatom a lábaimat. Általában visítok, mint a malac vágáskor, de szerintem már a szomszédok is hozzászoktak :))



Előzmény: Bozót (14)  
Bozót 2011-01-31 11:53:33 | 15
Bozót képe

Az öreg Schirilla is erre esküdött, de kihangsúlyozta, hogy legalább 10-15 ilyen váltás kell egy-egy alkalommal, hogy érjen is valamit (nekem 1 is elég...brrr :))))



Előzmény: Taki (13)  
Bozót 2011-01-31 11:51:27 | 14
Bozót képe

Az nagyon jó az érrendszernek is! Ha kibírod :P   (nem ide tartozik, de a csaphideg zuhany igen áldásos hatású az intim területekre is - ha kibírod :P)



Előzmény: pecsenye (10)  
Taki 2011-01-31 11:42:52 | 13
Taki képe

Most, hogy ezt írod, délután megyek is a Júlia fürdőbe, (Nyíregyháza), és ott van egymás mellett, közös fallal egy jéghideg csobbanó, és egy 38-40 fokos termál, fogom csinálni váltogatva, hátha segít, Egyik atlétikaedző ismerősöm azt mondta, hogy akkor jó ez a módszer, ha az un. ezer tű érzést érzed a lábaidban.



Előzmény: pecsenye (10)  
stojesz 2011-01-31 11:15:27 | 12
stojesz képe

Az egyik kérdésem nekem is a meddig, a másik, hogy mikor? (Futás után vagy csak úgy, amikor időd van?)



Előzmény: pecsenye (10)  
RunKa 2011-01-31 10:36:03 | 11
RunKa képe

meddig tartod benne ? tehát télhideg és +40 fokos víz ? térdig tolod ?



Előzmény: pecsenye (10)  
pecsenye 2011-01-31 10:15:29 | 10
pecsenye képe

Jut eszembe. Gyógymasszőr tanácsára csinálom jópár hete a váltott lábfürdőt. brutális, de nagyon hatásos.. Van két magas vödörszerűségem, az egyik kinn van az erkélyen tele vízzel. jó hideg van, hamar fagyossá válik. a másikba ~40fok körüli víz megy. érdemes kipróbálni

 
Taki 2011-01-31 10:13:36 | 9
Taki képe

Lehet rosszul írtam, nem közvetlenül előtte, hanem kb 1 órával futás előtt jegeltem, így a fájdalomcsillapító hatása még érvényesült az edzés alatt, és természetesen bemelegítettem a futás előtt.



Előzmény: RunKa (8)  
RunKa 2011-01-31 09:25:45 | 8
RunKa képe

lefagyasztott izmokkal futni...hát ? inkább utána.



Előzmény: Taki (5)  
RunKa 2011-01-31 09:24:13 | 7
RunKa képe

A neten látttam, hogy vényköt, de voltam a patikában, ami a krémben van, abból egy két dolog detto vényköteles, de helyettesítik valamivel, a dolog megoldódni látszik, és megrendeltük a homeobogyót is :)

Egy másik patikában a capsicint sem adták volna ki, de nincs is nekik, érdekes mert a nicoflexben is az van, és sem vényköteles.

Ebből a krémből nekem az jön le, hogy tudvalevően a caps. vérbőséget csinál, akkor a jegelés mindek ????

Most nico van a lábamon, és jól esik. A flect, és társai....szart sem ér.



Előzmény: pecsenye (4)  
RunKa 2011-01-31 09:18:39 | 6
RunKa képe

Futás előtt nem jegelnék.



Előzmény: Taki (5)  
Taki 2011-01-31 07:46:45 | 5
Taki képe

Köszi a tanácsokat! Ezek közül a jegelést már elkezdtem, és úgy tűnik hatásos lehet, mert tegnap mielőtt futni mentem, jegeltem vagy 20 percig, és utána nem fájt, bírtam futni. Ki fogom próbálni a masszázst, mert ahogy Pecsenye írja, a vádlitól ered, ezt érzem is, és ha a nyújtás nem elég, akkor szétbombáztatjuk masszázzsal a befeszült izmot. Egyébként meg ok, hogy pihenni kell, de nem kell azt nektek mondani, hogy milyen, amikor hiányozni kezd a futás, és menni kell. Tegnap is így éreztem, mert én a -8,-10 fokot imádom a legjobban, akkor nagyon szeretek menni, tehát a pihenést, hacsak nem feltétlen muszály, akkor nem akarom beiktatni, próbálkozok a jéggel, meg a kenőccsel.

Köszi!

 
pecsenye 2011-01-31 07:37:33 | 4
pecsenye képe

télleg. el is felejtettem. nem tudsz íratni?

 
RunKa 2011-01-31 05:46:20 | 3
RunKa képe

Hali pecsenye, ma megyek a patikába én is a krémért, de a homeo bogyó az vényköteles :((



Előzmény: pecsenye (2)  
pecsenye 2011-01-30 20:40:09 | 2
pecsenye képe

Szeva

Én tavaly sajnos túlestem rajta. Rajtam ezek segítettek:

Osteoheel (ez egy homeopatias gyógyszer)

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/OSTEOHEEL_S_SZUBLINGVALIS_TABLETTA/1002955


Indometacinos kenőcs (Cs.Sz.Zs.)

Indometacini (2,0 g)
Camphori (2,0 g)
Mentholi (1,0 g)
Tinct. capsici (3,0 g)
Hydrogel methylcellulosi (40,0 g)
Ung. hydrophil. non-ion. (adc100,0 g)
M. fiat unguentum
D.S.: Külsőleg.

Ezek hatottak. Még annyit: Ha tényleg a csonthártyagyulladásod van, azt tudnod kell, h a gyulladás a vádlitól és a megterheléstől ered. Így iktass be sok nyújtást a vádlira, masszírozást.

No meg annyit: tetszik, nem tetszik, ha fáj, pihentetni kell. Ha jobban rásérülsz, csak nagyobbat szívsz.

 
leon01 2011-01-30 20:17:20 | 1
leon01 képe

Taki haverom a legjobb helyen érdeklődsz:)

Ezen minden kezdő futó átesik,én még kórházban is voltam,mert a spororvos jódot javasolt rá,de attól meg a bőröm gyulladt be.

Látom elég keményen futogatsz mostanában,mindenképpen próbálj ki gyulladás csökkentő krémeket,esetleg jegelést,de ne aggódj minél többet edzel,annál kevésbé fog újra fájni.....én csak aszfalton futok,de a csonthártyagyulladás már a múlté...

Amikor nekem begyuladt alig bírtam menni és 2 nap múlva ott volt a Bükki Hegyi Maraton...le akartam mondani,de reggel csak elindultam és láss csodát féltávig húztam a lábam,a verseny végére meg elmúlt végleg:)