Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 659 167 km-t sportoltatok

Párizs Maraton 2013. április 7.

Létrehozta: Vikus  |  2012-07-03 21:04:10-kor

Kedves érdeklődők!

Nagyon szeretnék kijutni jövőre a Párizs Marathonra, infóm azonban nagyon kevés. A honlapot ugyan meglestem, de nem túl gazdag... 

Kérem azokat, akik már voltak, vagy érdeklődve utánajártak, hogy osszák meg velem - és a többi tudatlan ámde lelkes taggal - az információkat, tapasztalatokat, javaslatokat! Gyűjtsük itt, egy helyen ezeket!

Köszönettel:

Vikus

dobika2 2014-12-17 16:29:32 | 21
dobika2 képe

sziasztok

szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek, hogyan tudnék még nevezni az idei párizs maratonra?

 
Riedl Judit 2013-02-13 21:34:29 | 20
Riedl Judit képe

Sziasztok!

 

Kicsit más témát érintenék.Ti, hogyan oldjátok meg ebben az időben a felkészülést?Nekem ez az első  maratonom,emiatt az edzéstervem szentírás.Keszthelyen hordja a havat a szél.Ma futópadon futottam, 90 percet, de kinlódás volt.Szombaton elvileg 18km-t kell majd ugyanigy teljesítenem.Eltértek a tervtől ( bocs, ha már profik vagytok és nincs ilyen ) vagy csináljátok padon.

Riedl Judit

 
rogyi 2013-02-05 22:20:15 | 19
rogyi képe

Nehany szo, info Parizsrol:

 

http://utikritika.hu/parizs

 
Jozsef 2013-02-05 15:01:33 | 18
Jozsef képe

Pár napja Knight írtam:

Régebben ki volt írva honlapra, hová kell elfaxolni.

Most ilyet találtam a honlapon:

"To complete your registration and pick-up your race number, you will have to provide a medical certificate at Running Expo."

Tehát, ebben az évben valószínűleg már nem kell előre beküldeni, hanem az expon kell bemutatni. Egyébként régebben a rajtlistában is benne volt, hogy rendben van-e az orvosi igazolás, most azt sem találom. Ebből is arra következtetek, hogy idén nem kell előre küldeni.



Előzmény: Riedl Judit (17)  
Riedl Judit 2013-02-05 14:40:45 | 17
Riedl Judit képe

Szia József!

nem találom a honlapon sehol a faxszámot ahová az orvosi igazolást kell faxolni.

Tudsz valahogy segíteni, merre keressem?

 
Riedl Judit 2013-02-05 14:38:03 | 16
Riedl Judit képe

Szia!

 

Mi a Hote Fertel Etoile nevü szállodát választottuk. 3 dolog szólt mellette:1. jó környéken van közbiztonság szempontjából, a versenyhez nagyon közel van( Avenue to Foch ), és az ára is kezelhető. Utazásnak az Air France-ot választottuk, jó áron vettük a jegyeket, legalábbis az "okosok" ezt mondják. Ezeket próbáld még meg:

Hotel Balmoral, Hotel Belfast, Royal Elysees La villa Alessandra itt majdnem minndenhol, pótágyas szobák vannak

 
Jozsef 2013-02-05 13:38:54 | 15
Jozsef képe

Mi párommal kétszer itt szálltunk meg a maraton idején: http://www.ibis.com/gb/hotel-3086-ibis-budget-paris-porte-de-vincennes-ex-etap-hotel/index.shtml

Nem  egy ötcsillagos hotel, kicsik a szobák, de modern az épület,  rendkívül tiszták a szobák és max. 3 ember mehet be egy szobába és ami fontos: megfizethető.  Rendes, biztonságos környék (ami Párizsban nem elhanyagolható szempont), az M1 vonalán (ezen van a rajt és a cél is, és sok-sok nevezetesség). Egy sarokra van tőle egy Decathlon is :)

Utazás: mi repülővel mentünk (utoljára easyjet), most már nem olcsó, mondjuk decemberben még emberi áron lehetett volna hozzájutni. Szerintem, most a legolcsóbb dolog keresni egy autóst egy hozzá betársulni.



Előzmény: Knight (14)  
Knight 2013-02-04 17:37:18 | 14
Knight képe

Sziasztok,

Párizsba való kiutazáshoz,szálláshoz keresek futótársakat.Konkrét elképzelésem még nincs  de minden megoldás érdekelne :)

köszönettel 

 
Jozsef 2012-12-06 10:41:06 | 13
Jozsef képe

Érdemes előre időben elfaxolni a megadott faxszámra. Amikor feldolgozzák, rajtlistában is megjelenik, hogy megvan az orvosi igazolásod.

Lehet vinni is, de akkor a rajtszámfelvétel előtt először egy külön sorba kell beállni, ahol ezt ellenőrzik, és csak utána tudsz menni a rajtszámért.



Előzmény: Riedl Judit (12)  
Riedl Judit 2012-12-04 11:17:00 | 12
Riedl Judit képe

Bocsi!  Mi van ezzel az orvosi igazolással? Vinni kell vagy valahova addig eljuttatni.

Köszi!       R.J.

 
Riedl Judit 2012-12-04 11:13:45 | 11
Riedl Judit képe

Sziasztok!

Megörültem ennek az oldalnak.Beneveztem a 2012-as maratonra ( Párizs ). Kicsit be vagyok ijedve, eddig csak félmaratont futottam, de becsülettel készülök.Ha meg nem fagyok!Ti, hogy álltok a futással, mindannyian futottatok már maratont?

R.J.

 
Jozsef 2012-10-24 12:53:02 | 10
Jozsef képe

05:40

http://www.parismarathon.com/marathon/2013/us/r2_reglement.html



Előzmény: Vikus (9)  
Vikus 2012-10-23 23:46:21 | 9
Vikus képe

Párizs Marathon! Szintidőröl tud valaki valamit?

 
Vikus 2012-09-14 21:30:42 | 8
Vikus képe

Nevezés október 17-én!

 
Vikus 2012-08-25 18:40:53 | 7
Vikus képe

Szia! Most már rendszeresen leszek az oldalon. Köszi a hozzászólásod. A párizsi maratonnal kapcsolatban nagyon minimális infót találtam neten (bár a szükségesek ott vannak), leginkább tényleg a "mellékes" jótanácsokat szeretném egy helyen gyűjteni, mint: mikor érdemes jelentkezni, hogyan utazzunk, hol szálljunk meg... stb. Ezek szépen gyűlnek, úgyhogy azt hiszem, nem döntöttem rosszul a topik nyitásával. :) Az időjárással kapcsolatban abszolút egyet értek Veled, hasonlóképpen látom (érzem) én is a helyzetet! Szép napot, jó futásokat!



Előzmény: SirBrian (3)  
Vikus 2012-08-25 18:31:41 | 6
Vikus képe

Kicsit elvesztem, bocsássatok meg. Remélem most már újra rendszeresen tudok jönni az oldalra. Nagyon hálás vagyok Nektek ezért a sok infóért és tanácsért. Remélem, aki szeretne menni, annak sikerül a nevezés és a felkészülés is. Még sok ilyen hasznos hozzászólást erre a topikra!!!!

 
Jozsef 2012-07-06 09:47:05 | 5
Jozsef képe

A Paris Marathon Facebook oldalán találtam egy postot: 2012 szeptember 15-én indul a nevezés (ez szombatra esik, így talán nem lesz akkora oldalterhelés az első napon)

Londoni nevezést, én sajnos lekéstem, a sors furcsasága, hogy épp a futás miatt. Otthon még megnéztem, hogy elindult a nevezés, gondoltam, kimegyek futni, utána benevezek, majd mire hazaértem már le is zárták. :(

A téli felkészüléssel sincsen semmi gond, csak annyi, hogy jóval tapasztalat kell hozzá. Margitszigeten futok télen is-nyáron is, pár dolgot összedtem

Nyári felkészülés hátrányok:

  • meleg van, sópótlás/ izo frissítés már 15 km felett már szükséges

Téli felkészülélés hátrányai:

  • le vannak zárva a kutak, vizet vinni kell, hosszúfutásnál simán belefagy a kulacsban és/vagy annyira lehül, hogy öt percen belüli hasmars garantált
  • A hétvége kivételével mindig sötétben kell futni (baromira figyelni kell hová lép az ember)
  •  Elég jó technikai cuccaim vannak, de 2-2,5 órás futás után már nem tudja elvezetni az izzadságot. Egy 30km futás végére teljesen átfagyok. (Gore Tex cuccom azért még nincsen)
  • Csúszik a talaj, gyors futásokat teljesen kiesnek (de erre egy maratonfutónak nincs is szüksége ;) )
  • Hideg van, pontosabban egy jó meleg szobából kell elindulni...
  • Hideg napsütéses napon a sziget budai oldalán szétfagysz a metsző szélben, a pesti oldalán meg leizzadsz, és ez így megy egymás után.
  •  Egy-két hét leállás után jó eséllyel beköszön a megfázás (ellenben ha ősz-telet folyamatosan végigfutod, akkor elkerül a betegség)
  • Olvadó hó bemegy  cipőbe, ha meg lefagy, akkor csúszik, a legrosszabb, amikor erre ráesik egy vékony hóréteg

 

 

 



Előzmény: SirBrian (3)  
sultan albertovics 2012-07-05 21:41:29 | 4
sultan albertovics képe

Csak egyet tudok veled érteni, télen sokunknak jobb futni és tényleg korán formában vagyunk!

Sajna Párizs nekem sem álmaim városa, bár volt ki megpróbált rábeszélni, valahogy ez már nekem is egy más világ!

Pedig szeretem a városi maratonokat, de ez már nem városi hanem nagyvárosi..



Előzmény: SirBrian (3)  
SirBrian 2012-07-05 18:03:04 | 3
SirBrian képe

Köszi, de Vikus volt a topiknyitó és az eredeti kérdező kérdező.

Mondjuk az nekem sem tiszta a honlapon, hogy mikor nyitják meg a regisztrációt.

Én nem vagyok a párizsi marathonban érdekelt. Én a londonira jelentkeztem. Ott az első nap zártak, mert a 35000 helyre 120000 ember jelentkezett. "eredményhirdetés" októberben.

Már több helyen olvastam a téli felkészülés problémáit: leginkább "hideg van..."

Szerintem meg éppenséggel sokkal jobb télen futni mint nyáron. Télen időjárás miatt soha (!!!) nem maradt ki futásom. Megfelelően felöltözve 1-2 km után már nem fáztam és csak a futásra figyelhettem.

Most meg 3 hete alig futok, mert képtelen vagyok hajnali 4-kor kimenni vagy eset 11 után futni...

Nekem már 26C fok felett kínszenvedés pár kilométer után a futás a hőgutától.

A legjobb időszak a tavaszi 13-15 C rövid gatyában és pólóban...



Előzmény: Jozsef (2)  
Jozsef 2012-07-05 11:30:32 | 2
Jozsef képe

Pontosan nem tudom mire gondolsz, kétszer voltam, úgyhogy pár dolog először eszembe jut:

1. A legolcsóbb nevezési díj a nevezés megnyitása napján elfogy, tehát érdemes beírni a naptárba, és reggel mindjárt rámozdulni. A nevezéskor beírhatod, hogy milyen időd tervezel, az rajtszámodon színek jelzik, hogy milyen zónából kell indulnod.

2. Az nevezés églegesítéséhez orvosi igazolást is kérnek, a honlapról letölthető. Nem kell sportorvoshoz menni, ismerős orvos, háziorvos is bőven elég, ha kitölti, és lényeg: legyen rajta pecsét :). Decemberben, januárban elég visszafaxolni.

3. Ez nem Párizs-specifikus, hanem inkább a tavaszi maratonok problémája. Ha még nem futottál maratont, vagy télen keveset futsz, akkor gondold át, hogy készen állsz-e a téli felkészülésre. Bizony sokszor -10 - -15C-ban, hóban, fagyban kell a hosszúfutásokat végrehajtani. Ehhez elszántság, megfelelő ruházat (ami komoly beruházás, igaz, sok évre jó lesz) és alkalmas futóterep is szükséges.

4. Párizs a világ egyik legcsodálatosabb városa. Jó előre döntsd el és időelvárásban, tempóválasztásban vedd figyelembe, hogy Párizsba várost nézni mész és mellesleg maratont futni, vagy életed legjobbját akarod megfutni. Mindkettőre alkalmas a Párizs maraton, de a kettő együtt nem megy. Ha várost nézél, annyit kell gyalogolni, órakat sorban állni a nevezetességeknél, hogy bizony rendesen elfárad benne az ember.

5. Ha repülővel akarsz menni, az április menetrend december elején fog kijönni, fapadosok közül az Easyjet CDG-ra, Ryanair meg Beauvais-ra repül (onnan még idő és költség bejutni Párizsba), de érdemes  figyelni a "rendes" cégek akcióit is, az Air France sokszor akciózik.

6. Szállásra sok lehetőség van, személyesen nekünk az Etap bőven megfelelt. Ezeket is érdemes Interneten jó előre elintézni (december vége, január eleje)

7. Az első párizsi maratonomról a beszámoló.  A rajtmechanizmuson kicsit változtattak, sokkal jobban elnyúltják az indulást, hogy a első pár frissítőállomásra ne egyben érkezzen meg a nagy tömeg.

8. A Reggeli Futásra is érdemes elmenni :)

 

 

 

 

 



Előzmény: SirBrian (1)  
SirBrian 2012-07-03 22:17:22 | 1
SirBrian képe

Hol akadtál el? Regisztráltál már?