00:11:25

3.7 km

03:05 p/km (19.45 km/h)

17. Mária Valéria Hídfutás.
A környék legrangosabb versenye. Kétszeres címvédőként elég nagy volt rajtam a nyomás, hogy vajon harmadszor is sikerül-e megnyerni a versenyt, így órákkal a rajt előtt már rendesen karmolt az ideg. Reméltem, hogy nem lesznek olyan nagy lapok, de amikor átvettem a rajtszámot (tiszteletbeli 1-es rajtszám:)) mondták, hogy aki tavaly megfuttatott, most is itt van. Innentől tudtam, hogy nem lesz lazsálás. A rajt után az első pár száz métert felvezetőautó mögött visszafogva kezdtük, mivel nagyon csúszott a lejtőn az aszfalt. Aztán amikor már szabad volt a jelzés, előre álltam, de összegyűlt mögöttem egy 5-6 fős boly, szinte kivétel nélkül triatlonosok. A hídra felfele beleváltottam, mivel tudtam, hogy aki a határt először átlépi, az elnyeri a Kiss Ferenc emlékkupát. Ez sikerült is, gondoltam magamban, hogy ha esetleg ki is kapok a végén, legalább nem megyek haza üres kézzel. :) Aztán Párkányba átérve 3-an maradtunk, majd a Fő utcára fordulva 2-en, a tavalyi ellenfelemmel. Innen már biztos volt, hogy ismét mi fogjuk lemeccselni a végén a dolgot, így nem is igazán erőltettem a beleváltásokat. A vége előtt 400 méterrel beleerősítettem, az utolsó emelkedős részen, éreztem, hogy ez nem esett jól a versenytársamnak. Aztán jött a jobb-bal hajtűkombináció, ahol már nagyon nyomtam, majd jött a célegyenes, ahol Mo Farah sebességbe kapcsoltam. 50-el a vége előtt hátranéztem, láttam, hogy van kb. 6-8 méter előnyöm, tudtam, hogy ismét sikerült nyerni! Nagyon jó érzés volt a célban örülni, rengeteg ismerős arc, és ismeretlenek is sorra jöttek gratulálni. A díjátadónál a már említett Kiss Ferenc emlékkupát az egykori kiváló esztergomi sprinter edzője adta át, nagyon megtisztelő pillanatok voltak, kiemelt helyre került a kupa a polcon! Ajándékcsomag, nagy pezsgő, ingyen nevezés egy jövő hétvégi versenyre... szóval mindent sikerült elhozni! :) Nagyon örülök, hogy zsinórban 3-szor sikerült nyernem ezen a versenyen!

00:11:25 3.7 03:05 19.45 0 0 0 0