Úszás - Hosszú két olimpiai számban a világranglista élén
Az olimpiai programban szereplő úszószámok közül kettőben zárta 2015-öt a világranglista első helyén Hosszú Katinka.
A vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség, a FINA listáján Hosszú a 200 és a 400 méteres vegyesúszásban végzett az élen. A világ- és Európa-bajnok sportoló a második helyet szerezte meg 200 méter háton, míg a 100 méteres hátúszásban harmadik lett a tavalyi ranglistán.
Cseh László másodikként búcsúzhatott el 2015-től 200 méter pillangón, és harmadikként zárt 100 és 50 méter pillangón. Verrasztó Dávid a 400 méteres vegyesúszásban érte el a harmadik legjobb időt tavaly.
A 200 méteres férfi mellúszás londoni olimpiai aranyérmese, Gyurta Dániel a tavalyi rangsorban a negyedik, míg a rendkívül sokoldalú Hosszú az első tíz között szerepel a világranglistán 100 (10. hely), 200 (5.) és 400 méter gyorson (10.) is. Kapás Boglárka 800 méter gyorson a hetedik idő tulajdonosa, míg az olimpián nem szereplő 1500 méteres gyorsúszásban a harmadik a nemzetközi ranglistán.
Az ötvenes medencében 2015-ben kiemelkedően teljesítők között még két fiatal magyar kapaszkodott meg az első tízben: Kenderesi Tamás a kilencedik 200 méter pillangón, míg a nőknél ugyanebben a versenyszámban Szilágyi Liliána a tizedik.
Forrás: MTI
4 aranyérem
Vajda Attila, C-1, 1000 méter
Kovács, Janics K-2, 500 méter
Férfi vizilabda válogatott
Sors Tamás, 100 m pillangó
5 ezüstérem
Cseh László, 400 m vegyesúszás
Cseh László, 200m pillangó
Fodor Zoltán, birkózás
Cseh László, 200 m vegyesúszás
Női K-4, 1000 m
6 bronzérem
Mincza-Nébald Ildikó, párbajtőr
Kozzmann, Kiss C-2, 1000 m
Vereczkei Zsolt, 50 m hátúszás
Sors Tamás, 100 m gyorsúszás
Ráczkó Gitta, 100 m mellúszás
Sors Tamás, 400 m gyorsúszás
Szekeres Pál, tőr
4. helyezett
Boczkó Gábor, párbajtőr
Női tőr csapat
Pars Krisztián, kalapácsvetés
Női vizilabda válogatott
Kovács Ervin 50 m hátúszás
Kovács Ervin 50 m pillangóúszás
Kovács Ervin 200 m vegyesúszás
Kovács Ervin 100 m mellúszás
Sors Tamás 200 m vegyesúszás
Krajnyák Zsuzsa párbajtőr
5. helyezett
Knapek Edina, tőr
Bácsi Péter, birkózás
Gyurta Dániel, 200 m mellúszás
Férfi párbajtőr csapat
Férfi K-4, 1000 m
Kammerer, Kucsera K-2, 1000 m
Sors Tamás 50 m gyorsúszás
Papp Gábor cselgáncs
Szabó Nikolett cselgáncs
6. helyezett
Kis Gergő, 400 m vegyesúszás
Sidi Péter, légpuska
4x200-a női gyorsváltó
Zámbó Diána 50m hátúszás